Lietuvos komandos iškovojo tris medalių komplektus FIMBA XIV senjorų pasaulio čempionate Italijoje 2017

2017 m. birželio 30—liepos 9 d. vyko FIMBA XIV senjorų pasaulio čempionatas Italijoje (Montecatini/Tuscany). Čempionate dalyvavo 8 komandos iš Lietuvos – 6 vyrų ir 2 moterų.

Moterys dalyvavo 30+ ir 45+ amžiaus grupėse, o vyrai - 35+, 45+, 55+, 60+, 65+, 70+.

Moterų 30+ bronzos medalių laimėtojos

Moterys 30+ (dalyvavo 12 komandų):
1.Vokietija, 2.Čilė, 3.Lietuva, 4.Ukraina

Lietuva-Kosta Rika 87:24
Lietuva-Estija 66:58
Lietuva-Urugvajus 51:30
Lietuva-Čilė 54:58
Lietuva-Ukraina 49:32 (rungtynės dėl 3-osios vietos)

Lietuvos komandą atstovavo:
Eglė Jucevičiutė, Indrė Tumasonė, Jovita Vasauskaitė, Kristina Palaimaitė, Gytė Urniežiūtė, Sandra Satkevičiutė, Vaiva Bražionytė, Milda Navickaitė, Dovilė Rusonytė, Aistė Babianskaitė

Moterų 45+ komanda, užėmusi 4-ąją vietą

Moterys 45+ (dalyvavo 23 komandos):
1.Ukraina, 2.Estija, 3.Austrija, 4.Lietuva

Lietuva-Ukraina 43:54
Lietuva-Guadalupe 88:21
Lietuva-Argentina 84:21
Lietuva-Peru 38:27
Lietuva-Ukraina 51:63
Lietuva-Austrija 41:60 (rungtynės dėl 3-osios vietos)

Lietuvos komandą atstovavo:
Kristina Grižienė (5), Rima Daunienė (7), Egidija Paužuolienė (8),  Rūta Petronienė (10), Inga Jakubaitienė (11), Rasa Montvilienė (13), Danguolė Černeckytė (15), Lina Darboven (16)

Vyrų 35+ bronzos medalių laimėtojai

Vyrai 35+ (dalyvavo 22 komandos):
1.Italija, 2.Argentina, 3.Lietuva, 4.Serbija

Lietuva-Argentina (B) 70:65
Lietuva-Kosta Rika (C) 77:46
Lietuva-Brazilija (A) 70:63
Lietuva-Latvija 53:52
Lietuva-Argentina 47:63
Lietuva-Serbija 91:54 (rungtynės dėl 3-osios vietos)

Lietuvos komandą atstovavo:
Vitoldas Vidžiūnas, Darijus Taraila, Dainius Novickas, Domantas Bimba, Mantas Radvila, Vytautas Milius, Darius Buzas, Dainius Janulis, Arūnas Budrevičius, Raimundas Puskunigis

Vyrų 45+ komanda

Vyrai 45+ (dalyvavo 28 komandos):
1.Juodkalnija, 2.Serbija, 3.Čekija, 4.Brazilija, <...>, 7.Lietuva

Lietuva-Slovėnija (B) 74:57
Lietuva-Kolumbija (B) 79:53
Lietuva-Juodkalnija 99:100
Lietuva-Graikija 105:51
Lietuva-Estija 70:73 (rungtynės dėl 6-osios vietos)

Lietuvos komandą atstovavo:
Valdas Petkevičius, Giedrius Pečiulionis, Rolandas Skaisgirys, Erikas Kučiauskas, Eugenijus Vaškys, Alidas Žukauskas, Robertas Norbutas, Gediminas Ramonas, Giedrius Zabulionis, Saulius Kasiulynas

Vyrų 55+ komanda

Vyrai  55+ (dalyvavo 42 komandos):
1.Slovėnija (A) 2.Italija 3.Vokietija 4.Slovėnija (B), <...>, 11.Lietuva

Lietuva-Ukraina 64:41
Lietuva-Čilė 20:0
Lietuva-Slovėnija (B) 42:62
Lietuva-Rusija 34:58
Lietuva-Brazilija 56:40

Lietuvos komandą atstovavo:
Sigitas Mičiulis, Gintautas Sabeckis, Romas Muzikevičius, Povilas Niparavičius, Antanas Žygaitis, Gintaras Kravčenka, Petras Ruika, Alvydas Paškevičius, Raimundas Mikalkėnas, Juozas Jankevičius

Vyrų 60+ komanda

Vyrai  60+ (dalyvavo 28 komandos):
1.JAV, 2.Italija, 3.Vokietija, 4.Pueto Riko, <...>, 19.Lietuva-Salilita

Lietuva-Ukraina 46:71
Lietuva-Vokietija 44:77
Lietuva-Argentina 71:45
Lietuva-Austrija  54:44
Lietuva-Čilė 55:44
Lietuva-Kosta Rika 64:55

Lietuvos komandą atstovavo:
Apolinaras Abromavičius (8), Viktoras Ruželė (5), Saulius Lapienis (6), Valerijus Prokapas (7), Ivar Raig (9), Rašid Abeljanov (10), Stanislovas Kaulius (11), Ignotas Malikėnas (12), Vaclovas Pacevičius (15), Vytautas Bajorūnas (17)

Vyrų 65+ sidabrinių medalių laimėtojai

Vyrai  65+ (dalyvavo 16 komandų):
1.JAV, 2.Lietuva, 3.Rusija, 4.Slovėnija (A)

Lietuva-Vokietija  53:29
Lietuva-Slovėnija  49:38
Lietuva-Ukraina  58:36
Lietuva-Slovakija  49:33
Lietuva-Slovėnija  39:29
Lietuva-JAV  47:64 (rungtynės dėl čempionų titulo)

Lietuvos komandą atstovavo:
Edmundas Narmontas, Valentinas Matulaitis, Jonas Žižliauskas, Eduardas Kairys, Vygandas Valiukevičius, Antanas Pociūnas, Algirdas Dambrauskas, Zenonas Bružė, Kęstutis Jarošas, Algimantas Drelingas

Vyrų 70+ komanda

Vyrai  70+ (viso 18 komandų):
1.JAV, 2.Čilė, 3.Brazilija, 4.Italija, <...>, 15.Lietuva

Lietuva-Latvija  28:41
Lietuva-JAV  31:59
Lietuva-Rusija  0:20
Lietuva-Argentina  62:29

Lietuvos komandą atstovavo:
Rimantas Milaknis, Rimantas Vaikšnoras, Marijonas Zinkevičius, Eduardas Rauktys, Vytautas Štuikys, Gerardas Grekas, Algimantas Žičkus, Liudas Meleška, Gediminas Šačkus, Vytautas Geštautas, Vaidilis Jurėnas