Trečiąjį sezoną Vilniaus Alkajas-Dastra 40+ grupės čempionas

Baigėsi 2013-2014 m. Lietuvos veteranų krepšinio čempionato varžybos vyrų 40+ grupėje. Dvi savaitgalio dienas – balandžio 25-26 d. Pakruojo „Atžalyno“ gimnazijos sporto salėje vyko šios grupės finalinio ketverto varžybos. Penktadienio vakare vyko pusfinalio rungtynės, o šeštadienį - susitikimai dėl konkrečių prizinių vietų.

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse  Plungės „Olimpas“ pabandė įveikti  šio sezono naujokę - Mažeikių „Impeka“ ekipą, įpusėjus rungtynėms, atrodė kad plungiškiams pavyks tai padaryti. Po dviejų kėlinių jie pirmavo (42:33), tačiau tuoj po didžiosios pertraukos mažeikiečiai perėmė iniciatyvą, žaidė užtikrinčiau, išlygino rungtynių rezultatą (85:85), o per pratęsimą Mažeikių „Impeka“ pasiekė netikėtą pergalę (95:92). Mažeikiečius į didyjį finalą vedė komandos lyderis Aivaras Jokubaitis, atkovojęs po krepšiais 28 kamuolius, įmetęs į varžovų krepšį 41 tašką ir surinkęs 59 naudingumo balus.

Antrosiose pusfinalio rungtynėse susirungė praėjusio sezono čempionas - Vilniaus Alkajas-Dastra“ ir turnyro šeimininkai „Pakruojo parketas“. Susirinkę žiūrovai pamatė reto grožio veteranų krepšinio rungtynes, nes visas rungtynes vyko atkakli kova, kurioje buvo ir emocinių protrūkių, ir techninių pražangų, ir dėjimų iš viršaus į krepšį. Rungynes rezultatu (85:82) laimėjo svečiai - Vilniaus „Alkajas-Dastra“ krepšininkai. Nugalėtojų gretose Rolandas Skaisgirys pelnė 27, Rolandas Matulis - 23, Erikas Kučiauskas – 18, Gintaras Šerkšnas – 16 taškų, pakruojiškių tarpe išsiskyrė Arūnas Šeferis pelnęs 28, Giedrius Pečiulionis – 20, Robertas Giedraitis – 18 taškų.

Dėl trečiosios vietos „Pakruojo parketas“ pabandė įveikti Plungės Olimpo“ ekipą, tačiau jau mačo pradžia parodė, kad pakruojiškiams teks dėti nemažai pastangų pergalei pasiekti, nes pirmąją rungtynių pusę būtent žemaičiai žaidė užtikrinčiau. Po dviejų kėlinių jų pranašumas siekė septynis taškus (41:34). Tuoj po didžiosios pertraukos Pakruojo krepšininkai išlygino žaidimą, bandė perimti iniciatyvą, tačiau rungtynių pabaigoje sulėtėjo jų žaidimo tempas, krito taiklumas. Užsispyrę žemaičiai parodė savo charakterį, iškentėjo paskutinįjį kėlinuką bei šventė pergalę rezultatu (74:73), iškovodami čempionato bronzos medalius. Nugalėtojų gretose  išsiskyrė 18 taškų įmetęs Sigitas Kažukauskas, po 13 – Alidas Žukauskas ir Robertas Norbutas. Pakruojiškių tarpe - Arūnas Šeferis pelnė 15, Audrius Danusevičius – 14 ir Giedrius Pečiulionis - 13 taškų.

Finalinio ketverto finale Vilniaus „Alkajas-Dastra“ nesulaukė Mažeikių „Impeka“ komandos pasipriešinimo. Vilniaus krepšininkai pirmąjį kėlinuką laimėjo (26:7), o į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami net (60:22). Vilniaus „Alkajas-Dastra“ pasiekė pergalę rezultatu (103:57) bei tapo 40+ grupės nugalėtoja trečiąjį sezoną iš eilės.

Po varžybų vyko apdovanojimo ceremonija. Iš pradžių prizais buvo apdovanoti kiekvienos komandos naudingiausi žaidėjai
Rolandas Skaisgirys („Alkajas-Dastra“)
Arvydas Domkus („Impeka“)
Alidas Žukauskas  („Olimpas“)
Robertas Giedraitis („Pakruojo parketas“)

Savo prizus atsiėmė ir rezultatyviausi žaidėjai
Gintaras Šerkšnas („Alkajas-Dastra“)
Aivaras Jokubaitis („Impeka“)
Vaidas Venskus („Olimpas“)
Arūnas Šeferis („Pakruojo parketas“)

Visos komandos prizininkės buvo apdovanotos rėmėjų DNB irPZU taurėmis ir medaliais.

LKVL direktoratas dėkoja Laivydui Zederštremui ir Pakruojo kūno kultūros ir sporto centro kolektyvui už pagalbą organizuojant Lietuvos krepšinio veteranų čempionato vyrų 40+ grupės finalinį turnyrą.