Pasveikinti FIMBA 12-ojo Pasaulio krepšinio veteranų čempionato nugalėtojai ir prizininkai

Rugpjūčio 21 d. Vilniaus Siemens arenoje Lietuvos – Suomijos nacionalinių rinktinių rungtynių metu buvo iškilmingai pagerbti 12-ojo FIMBA Pasaulio krepšinio veteranų čempionato nugalėtojai ir  prizininkai. Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje, už pasiektus aukštus rezultatus Lietuvos krepšinio federacija ir Lietuvos krepšinio veteranų lyga čempionato dalyvius pakvietė stebėti Tarptautinio vyrų krepšinio turnyro varžybas Vilniuje. 

Veteranų komandų dalyvius sveikino ir atminimo dovanas teikė Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Vydas Gedvilas ir Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis bei Lietuvos krepšinio veteranų lygos viceprezidentas, FIMBA valdybos narys Anatolijus Čupkovas.

2013 m. liepos 12–21 d. Salonikuose (Graikija) vykusiame 12-ame Pasaulio krepšinio veteranų čempionate, dalyvavo apie 3000 krepšinio veteranų iš 32 šalių. Keli šimtai komandų varžėsi nuo 30 iki 75 metų amžiaus sudarytose grupėse. Net 500 surengtų rungtynių teisėjavo apie 100 teisėjų iš įvairių šalių. Žaidynės vyko garsių Salonikų klubų PAOK ir ARIS bei graikų krepšinio legendos Niko Galio, savo apsilankymu pagerbusio čempionatą, vardo arenose. Lietuvių delegaciją sudarė apie 100 krepšininkų, 5 moterų ir 4 vyrų komandos.

Lietuvos komandos iškovojo 1 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos medalių komplektus. Geriausiai sekėsi moterų nuo 40 metų Vilniaus komandai „Svaja“. Jos finale vos vienu tašku palaužė Ukrainos bendraamžes ir iškovojo auksą.
Antroji vieta ir sidabro medaliai atiteko 45-rių ir daugiau metų grupėje kovojusiai Kauno komandai „Patvanka“, kuri finale 70:81 nusileido Italijai. Antroji vieta atiteko jaunai nuo 30 metų Kauno „SKK Versan“ moterų komandai. „Vilniaus Statybos senjorai“ (virš 60 metų kategorija) iškovojo bronzą, pusfinalio rungtynėse nusileidusi galingai, iš buvusių CASK žaidėjų sudarytai ekipai. Bet vilniečiai, tarp kurių kovėsi tokie praeityje žinomi klubo krepšininkai kaip Edmundas Narmontas, Valerijus Bazilevskis, dėl trečios vietos šešiolikos taškų skirtumu įveikė čekus. Šioje amžiaus grupėje rungtyniavo 14 komandų.

Kitos iš Lietuvos atvykusios vyrų ir moterų krepšinio rinktinės savo amžiaus grupėse nepasižymėjo. Čempionato uždaryme dalyvavęs FIMBA valdybos narys, praeityje garsus „Žalgirio“ krepšininkas Anatolijus Čiupkovas pranešė, kad kitas Pasaulio čempionatas įvyks 2015 m. Orlande (JAV), šalia žinomo Disnėjaus pramogų parko, o Europos – kitąmet Čekijos mieste Ostravoje.

1-oji vieta – 40 amž. gr. – Vilniaus „SVAJA“. Komandos vad. Ramunė Gilienė:

Loreta Berūkštienė
Ramunė Gilienė
Ingrida Jonkute
Jolanta Jurčiuvienė
Diana Tamulevičienė
Gražvydė Narušienė
Daiva Jodekaitė 
Nijolė Stirnienė
Daiva Šakalienė
Žiedūnė Cijunčikienė
Rima Šlikienė
Sigutė Buikienė

2-oji vieta - 30 amž. gr. – Kauno SKK VERSAN. Komandos vad. Solveiga Liesienė

Vaiva Bražionytė
Daina Motiejūnienė
Jovita Vasauskaitė
Živilė Petrauskienė
Živilė Urbienė
Akvilė Katilienė
Giedrė Mažeikaitė
Indrė Tumasonė
Sandra Satkevičiūtė
Aistė Babianskaitė
Dovilė Rusonytė
Kristina Česnavičiūtė
Solveiga Liesienė - trenere

2-oji vieta - 45 amž. gr. - Kauno „PATVANKA”. Komandos vad. Kęstutis Amolevičius

Mindaugas Lukošius
Arvydas Venclovas
Romanas Brazdauskis
Gintaras Kazakevičius
Darius Lukminas
Kęstutis Amolevičius
Gediminas Kemzūra
Sigitas Birutis
Vytautas Speičys
Algimantas Jančiauskas
Robertas Butkus
Gediminas Meiliūnas
Andrius Grabažis - treneris

3-ioji vieta - 60 amž. gr. - “VILNIAUS STATYBOS SENJORAI”. Komandos vad. Valentinas Matulaitis

Jonas Žižliauskas
Valentinas Matulaitis
Edmundas Narmontas
Romas Ramanauskas
Valerijus Bazilevskis
Albinas Raudonius
Antanas Pociūnas
Vladimiras Lebidevas
Vidas Gailiūnas
Zenonas Bružė
Algimantas Drelingas
Viktotas Ruželė
Juozas Žižliauskas
Česlovas Iškauskas
Vytautas Geštautas - treneris

Partneriai ir rėmėjai

Draugai