Turnyro VILNIUS 2012 nugalėtojai – Vilniaus „Svaja“ ir Rusijos klubai

2012 m. lapkričio 23-25 dienomis Vilniuje įvyko 7-sis tarptautinis krepšinio veteranų turnyras Vilnius 2012. Turnyro organizatorius - Vilniaus krepšinio klubas „Salilita". Viso turnyre rungtyniavo 19 komandų, iš jų – 11 iš užsienio šalių, rungtynės buvo žaidžiamos tris dienas Vilniaus miesto sporto salėse.

*Turnyro galerija I ir Turnyro galerija II

Moterų 40+ grupėje varžėsi 7 komandos. Trečius metus iš eilės turnyro finale Vilniaus „Svaja" nugalėjo nuolatines turnyro dalyves ir favorites Mukachevo „Impuls“ (Ukraina) komandą rezultatu 44:34 ir tapo turnyro nugalėtoja. Kretingos „Augma" atkaklioje kovoje 37:22 laimėjusi prieš Torunės (Lenkija) užėmė 3-iąją vietą, Rygos „Baroneses" 52:42 nugalėjusios Vilniaus „Kamanė LT“ senjores užėmė 5-ąją vietą.

Vyrų 50+ amžiaus grupėje rungtyniavo 8 komandos, visos jos buvo panašaus sportinio meistriškumo, kovos buvo įtemptos ir iš anksto nuspėti laimėtoja buvo sunku. Turnyro laimėtojais tapo Maskvos „Projekt-44" finale 39:35 nugalėjusi Minsko „Overtaim“ krepšininkus. Kovoje dėl 3-iosios vietos turnyro šeimininkai Vilniaus „Salilita" 38:52 pralaimėjo Kaliningrado „Basketklub“ senjorams, Rygos „Kolonna" 62:47 nugalėjusi ir Mukachevo „Impuls“ (Ukraina) iškovojo 5-ąją vietą, o Vilniaus „Perlas“ po atkaklių rungtynių 61:59 pasiekęs vienintelę pergalę prieš Torunės „Consus“ iškovojo 7-ąją vietą.

Vyrų 60+ amžiaus grupėje dalyvavo 5 komandos. Šioje amžiaus grupėje visas pergales pasiekė gerai sukomplektuota Rusijos „Merkury“ senjorų komanda. Kitas vietas pasidalijo likusios komandos, laimėjusios po vieną pergalę - Sankt Peterburgo „NevlnterMash", Kauno „Žalgiris", Vilniaus „Salilita 55“ ir „Vilniaus Statybos senjorai".

Turnyro dalyviams, komandų nugalėtojams ir prizininkams apdovanojimus skyrė sporto veteranų asociacija „Penki žiedai“, sporto klubas „Salilita“, Vilniaus miesto savivaldybė.