Kijevo tarptautinis krepšinio veteranų turnyras

2014 m. lapkričio 21-23 d. Kijeve (Ukraina) vyko tarptautinis krepšinio veteranų turnyras, skirtas Olimpinių žaidynių prizininko tarptautinės klasės sporto meistro Mikolos Baglėjaus atminimui. Komandos rungtyniavo 2-ose vyrų amžiaus grupėse: 50+ ir 60+. Viso rungtyniavo 12 komandų iš Ukrainos, Lietuvos ir Moldovos.

Kijevo tarptautiniame krepšinio veteranų turnyre M. Baglėjui atminti Lietuvą atstovavo 50+ amžiaus grupėje - jungtinė Žemaitijos krašto „Samogitija“ komanda (vad. Juozas Jankevičius), kuri jau eilė metų dalyvauja Pasaulio, Europos veteranų krepšinio čempionatuose, įvairiose tarptautiniuose turnyruose, o 60+ amžiaus grupėje - Vilniaus „Salilita“ (vad. Apolinaras Abromavičius).

50+ amžiaus grupėje dalyvavo 8 komandos, „Samogitija“ jungtinė komanda užėmė  4-ąją vietą. Pirmąją varžybų dieną žemaičiai 63:43 įveikė Žitomiro (Ukraina) komandą, antrąją varžybų dieną 44:63 pralaimėjo Kišiniovo (Moldova) komandai, o kovojant dėl III-ios vietos 50:56 nusileido Krivoj Rogo (Ukraina) komandai. Be šių komandų šioje amžiaus grupėje dar rungtyniavo Odesos, Mukačevo, Kijevo ir Ukrainos 55+ komandos.

60+ amžiaus grupėje dalyvavo 4 komandos. Pirmąją turnyro dieną „Salilita“ rezultatu 51:24 nugalėjo Lvovo (Ukraina) komandą, antrąją dieną – 68:42 Vakarų Ukrainos 65+ senjorus, tačiau paskutinę turnyro dieną turėjo pripažinti Mikolajevo (Ukraina) veteranų pranašumą 54:58.  Vilniaus „Salilita“ komanda iškovojo II-ąją vietą. Išvyka į Kijevo tradicinį turnyrą - „Salilita“ komandai buvo jau antroji, 2011 metų turnyre - 50+ grupėje vilniečiai taip pat iškovojo II-ąją vietą.

Lietuvos komandos ne tik rungtyniavo, susipažino su Kijevo miestu, dabartiniu jo gyvenimu.