Nominacija už nuopelnus Vilniaus sportui skirta Statybos senjorams

Po Naujųjų Metų švenčių sausio 4 d. Vilniaus rotušėje apdovanoti geriausi praėjusių metų sostinės sportininkai – pasaulio ir Europos čempionai, prizininkai, sporto renginių organizatoriai, neįgalieji ir karjerą jau baigę sportininkai-senjorai, jaunimas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei jo pavaduotojas Linas Kvedaravičius visų vilniečių vardu padėkojo kiekvienam sostinę garsinančiam sportininkui bei apdovanojo atminimo prizais.

Viena nominacija buvo skirta sporto meistrų veteranams - „Vilniaus Statybos senjorai“ klubui. „Statybos“ senjorai 2014-2015 m. Lietuvos veteranų čempionato 65+ amžiaus grupėje iškovojo Lietuvos čempionų vardus, o 60+ amžiaus grupėje - pasipuošė bronzos medaliais.  Pirmąją vietą iškovojo ir pirmajame Baltijos šalių "Baltic Cup" turnyre Pernu (Estija), sutriuškinę visus varžovus 65+ kategorijoje. ESBA Europos krepšinio senjorų čempionate Antalijoje (Turkija) – vilniečiai finišavo treti. Prancūzijos kurortiniame mieste Nicoje vykusiose Europos sporto meistrų žaidynėse virš 65 metų amžiaus grupės varžybose užėmė pirmąją vietą. Pusfinalio etape „Statyba“ įveikė galingą JAV komandą bei brazilus, ir nors finale nusileido tituluotiems „Elite“ kategorijoje dominavusiems CASK žaidėjams – iškovojo žaidynių  aukso medalius.

2015 m. puikiai Lietuvos veteranų čempionatuose bei tarptautiniuose renginiuose pasirodė ir kiti Vilniaus miesto senjorų klubai. Sporto klubo "Kamanė" moterys šiais metais atšventė garbingą 20-ies metų jubiliejų. Per šį laikotarpį buvusios legendinės Vilniaus miesto atstovės 4 kartus tapo senjorių olimpinių žaidynių čempionėmis, 4 sykius buvo stipriausios FIMBA pasaulio veteranių pirmenybėse ir 3 kartus pasipuošė Europos čempionato aukso medaliais. ESBA Europos krepšinio senjorų čempionate Antalijoje (Turkija) Kamanė krepšininkės taip pat kėlė čempionių taurę 55+ kategorijoje. Nicoje (Prancūzija) vykusiose Europos sporto meistrų žaidynėse "Kamanė" krepšininkės dalyvavo 45+ grupėje ir iškovojo sidabro medalius.

Sporto klubo "Salilita" 55+ amžiaus grupės krepšininkai tapo 2014-2015 m. Lietuvos veteranų čempionais, pirmojo Baltijos šalių "Baltic Cup" turnyro nugalėtojais. ESBA Europos krepšinio senjorų čempionate Antalijoje (Turkija) visus varžovus nušlavusi Salilita finale net 83:47 sutriuškino „Top Trust“ iš Estijos ir iškovojo aukso medalius. Nicoje (Prancūzija) vykusiose Europos sporto meistrų žaidynėse vilniečiams 55+ amžiaus grupėje buvo įteikti sidabro medalius, nors finale nugalėjo Rusijos Ural UPI rinktinę rezultatu 63-49.  „Salilita“ klubas, pateikęs žaidynių organizatoriams argumentuotas pretenzijas dėl varžybų reglamento pažeidimų, sulaukė Naujametinės dovanos – 13 aukso medalių „Salilita“ 55+ žaidėjams.

Sporto klubo „Svaja“ krepšininkės – ESBA Europos krepšinio senjorų čempionate Antalijoje (Turkija) laimėjo pirmąją vietą 45+ amžiaus grupėje, Nicoje (Prancūzija) vykusiose Europos sporto meistrų žaidynėse„Svaja“ krepšininkės taip pat dalyvavo 45+ grupėje ir laimėjusios  visas rungtynes iškovojo aukso medalius.

Sporto klubo „Alkajaus senjorai“ 40+ amžiaus grupės 2014-2015 m. Lietuvos veteranų čempionato nugalėtojai, pirmojo Baltijos šalių "Baltic Cup" turnyro čempionai. ESBA Europos krepšinio senjorų čempionate Antalijoje (Turkija) klubo komanda,pasivadinusi Small Planet vedama žaidėjų Virginijaus Sirvydžio, Rolando Matulio ir Egidijaus Mikalajūno,  triumfavo  45+ amžiaus grupėje, iškovoję aukso medalius.

Sporto klubo „Kamanė LT“ moterys ESBA Europos krepšinio senjorų čempionate Antalijoje (Turkija) sudariusios bendrą komandą Kamanė LT-Augma(Kretinga) buvo stipriausios tarp 50+ kategorijos komandų, Nicoje (Prancūzija) vykusiose Europos sporto meistrų žaidynėse „Kamane LT“ dalyvavo 35+ grupėje ir iškovojo aukso medalius.

Sporto klubo „Perlas“ krepšininkai 2014-2015 m. Lietuvos veteranų čempionato 50+ ir 55+ amžiaus grupėse iškovojo trečiąsias vietas, ESBA Europos krepšinio senjorų čempionate Antalijoje (Turkija) 50+ kategorijoje vilniečiai taip pat pasidabino bronzos medaliais.

Linkime krepšinio senjorams dar skambesnių ir dar svarbesnių pasiekimų 2016 metais!

Autorius: Alvidas Raškauskas