Radviliškio „FASMA“ – Vilniaus „SALILITA“

Autorius: Jonas Varkulevičius

Radviliškio „Fasma“ krepšinio veteranai rungtynėmis namuose su Vilniaus „Salilita“ sportininkais pradėjo šio sezono Lietuvos veteranų krepšinio lygos čempionatą. Pirmąsias sezono rungtynes Radviliškio krepšininkai pralaimėjo Vilniaus “Perlui“.

Rungtynėms radviliškiečiai įregistravo šiuos žaidėjus: Arūną Pranckevičių, Kęstutį Dambrauską, Gintarą Adomonį, Vilmantą Paškauską, Algimantą Česą, Vidą Masiulį, Valdą Urboną, Stasį Grimailą ir Arvydą Mockevičių. Svečių gretose žaidė Alvidas Raškauskas, Stanislovas Kaulius, Arūnas Šarka, Steponas Jokubauskas, Valerijus Prokopas, Alfredas Pautienis, Apolinaras Abromavičius ir 1992 m. Barselonos olimpinių žaidynių disko metimo čempionas Romas Ubartas

Rungtynių pradžioje radviliškiečiai puikiai gynėsi ir tris atakas varžovai nepelnė taškų. Radviliškiečiai tris kartus iš eilės perėmė kamuolį iš varžovų, kontratakavo, tačiau nepataikė iš po krepšio. Ketvirtą pirmojo kėlinuko minutę varžovai keturias atakas baigia rezultatyviai. „Fasmos“ komandos treneris Edmundas Urbelis ima minutinę pertraukėlę, kurioje prašo žaidėjų keisti gynybos taktiką bei atidžiau perdavinėti kamuolį. Po pertraukėlės varžovų centro žaidėjo Romo Ubarto bei Arūno Šarkos duetas rezultatą dar padidino. Vilniečiams kovoje dėl atšokusių kamuolių puikiai talkino Romas Ubartas. Beveik visus atšokusius kamuolius paimdavo Romas. Pagaliau Gintaras Adomaitis pelno pirmuosius taškus. Kamuolį atkovoja Vidas Masiulis ir įmeta į krepšį. Vilmantas Paškauskas pelno keturis taškus iš eilės, o kėlinio pabaigoje tritaškį įmeta Vidas Masiulis. Pagaliau radviliškiečiai atsitiesė.

Antrąjį kėlinuką vėl puikiu spurtu pradeda vilniečiai. Romas Ubartas pataiso kamuolį po komandos draugo metimo ir dar papildomai įgyja teisę mesti baudą. Pataiko Steponas Jokubauskas, Stanislovas Kaulius, atkovoja kamuolį ir pakartoja metimą Romas Ubartas. Rezultatas tampa 12:28 vilniečių naudai. Radviliškiečiai keičia žaidėjus, tačiau rezultatas auga jų nenaudai. Pagaliau vėl pataiko Vilmantas ir Kęstutis, tačiau įmeta Alvidas Raškauskas. Puikiai kamuolius skirsto Arūnas Šarka ir vilniečiai pelno taškus. Pagaliau įmeta Arvydas Mockevičius ir sušvelnina rezultatą 23:39.

Trečiojo kėlinuko pradžioje vilniečiai pelno net 10 taškų, o radviliškiečiai nei vieno. Pataiko St.Kaulius, R.Ubartas, tris kartus iš eilės pataiko S.Jokubauskas. 23:49. Gintaras Adomonis sušvelnino rezultatą. St.Kaulius ir S.Jokubauskas vėl pelno taškus. V.Urbonas įmeta tritaškį, tačiau R.Ubartas atsako tuo pačiu. V.Paškauskas du kartus prasiveržia pro R.Ubartą ir pelno keturis taškus. Trečias kėlinukas baigėsi rezultatu 38:61 vilniečių naudai.

Ketvirto kėlinuko pradžioje St.Jokubauskas pelno keturis taškus iš eilės, o V.Paškauskas švelnino rezultatą. Galingiausias radviliškiečių centro puolėjas A.Česas šį kartą bejėgiškai atrodė prieš R.Ubartą. Romas Ubartas tarsi kalnas pastodavo kelią radviliškiečiams link krepšio. Įpusėjus ketvirtam kėlinukui R.Ubartas prasižengė ketvirtą kartą. Nors Romas ėmė žaisti atsargiau, tačiau radviliškiečiams prasiveržti po krepšiu ir pelnyti taškų nepavykdavo. Pagaliau V.Paškauskas bei G.Adamonis pelno taškus, tačiau V.Prokopas deda tašką rungtynėse, įmesdamas du baudos metimus ir pataikydamas tritaškį. Rungtynes rezultatu 55:78 laimėjo Vilniaus „Salilita“.