Svečiai iš užsienio – tarptautinio turnyro VILNIUS 2013 nugalėtojai

2013 m. lapkričio 29 – gruodžio 1 d. Vilniuje įvyko 8-sis tarptautinis krepšinio veteranų turnyras „Vilnius 2013“. Turnyro organizatorius - Vilniaus krepšinio klubas „Salilita". Viso turnyre rungtyniavo 18 komandų, iš jų – 10 iš užsienio šalių. Komandos rungtyniavo tris dienas Vilniaus miesto sporto salėse.

Vyrų 50+ amžiaus grupėje rungtyniavo 8 komandos, visos jos buvo panašaus sportinio meistriškumo, kovos buvo įtemptos ir iš anksto nuspėti laimėtoją buvo sunku. Turnyro laimėtojais tapo Minsko „Overtaim“ finale 67:52 nugalėjusi Sankt Peterburgo „Raviollo“ krepšininkus. Kovoje dėl 3-iosios vietos Vilniaus „Perlas“ 65:29 sutriuškino, po šeštadienio turnyro vakarėlio neatsigavusius, Mukachevo „Impuls“ (Ukraina) senjorus. Turnyro šeimininkai Vilniaus „Salilita" 55:34 nugalėjusi Torunės „Consus“ (Lenkija) komandą iškovojo 5-ąją vietą, o Kaliningrado „Basketklub“ senjorai po atkaklių rungtynių 38:34 pasiekę vienintelę pergalę prieš Maskvos „Projekt-44" iškovojo 7- ąją vietą, maskviečiai išvyko į namus be pergalių.

Moterų 40+ grupėje varžėsi 6 komandos. Ketvirtus metus iš eilės turnyro finale kovojo Vilniaus „Svaja" ir Mukachevo „Impuls“ (Ukraina) komandos, šį kartą nugalėtojų taurę išsivežė viešnios iš Ukrainos – 32:30 nugalėjusios „Svaja“ krepšininkes.  3-iąją vietą iškovojo Rygos „Baroneses" (Latvija) komanda rezultatu 32:15 nugalėjusi Vilniaus „Kamanė“ senjores, o Vilniaus   „Kamanė LT“ senjorės 57:18 laimėjusios prieš Torunės „Consus“ (Lenkija) užėmė 5-ąją vietą.

Vyrų 60+ amžiaus grupėje dalyvavo 4 komandos. Šioje amžiaus grupėje visas pergales pasiekė kasmet į Vilniaus turnyrą atvykstanti Sankt Peterburgo „NevlnterMash" senjorų komanda: prieš  „Vilniaus Statybos senjorus" 70:38, „Garliavos statybą“ 63:47, „Salilitą“ 57:40.

Turnyro dalyviams, komandų nugalėtojams ir prizininkams apdovanojimus skyrė Vilniaus miesto savivaldybė, sporto veteranų asociacija „Penki žiedai“ ir sporto klubas „Salilita“