Vilniečiai – 25-ojo jubiliejinio Kijevo veteranų turnyro nugalėtojai

2015 m. lapkričio 20-22 d. Kijeve (Ukraina) vyko 25-asis jubiliejinis tarptautinis krepšinio veteranų turnyras, skirtas Olimpinių žaidynių prizininko tarptautinės klasės sporto meistro Mikolos Baglėjaus atminimui. Komandos rungtyniavo 3-ose vyrų amžiaus 50+, 55+ ir 65+ grupėse. Viso rungtyniavo 12 komandų iš Ukrainos, Lietuvos ir Moldovos.

Jubiliejiniame Kijevo krepšinio veteranų turnyre Lietuvą atstovavo 55+ amžiaus grupėje - Vilniaus „Salilita“, vadovas Apolinaras Abromavičius, Vytenis Urba, Barselonos olimpinių žaidynių čempionas Romas Ubartas, Stanislovas Kaulius, Steponas Jokubauskas, Kęstutis Skaisgirys, Sigitas Mičiulis  ir 65+ amžiaus grupėje „Vilniaus Statybos senjorai“, vadovas Valentinas Matulaitis, Edmundas Narmontas, Jonas Žižliauskas, Rimvydas Aukštuolis, Vygandas Valiukevičius, Algimantas Drelingas, Kestutis Jarošas, Viktoras Ruželė, Arvydas Stašaitis.

55+ amžiaus grupėje dalyvavo 4 komandos. „Salilita“ krepšininkai rezultatu 56:48 nugalėjo Ukrainos 60+ rinktinę, 43:28 „Kryvbas veteran“ komandą ir 34:30 Kijevo miesto senjorus.  Vilniaus „Salilita“ komanda tapo 25-ojo jubiliejinio turnyro nugalėtojais. Išvyka į Kijevo tradicinį turnyrą „Salilita“ komandai buvo jau trečioji, vilniečiai  2014 m. turnyre 60+ grupėje buvo iškovoję II-ąją vietą,  2011 metų turnyre - taip pat tenkinosi antrąja vieta tik 50+ grupėje.

65+ amžiaus grupėje dalyvavo 4 komandos, „Vilniaus Statybos senjorai“ taip pat tapo savo grupės nugalėtojais. Vilniečiai 31:20 įveikė Lvovo veteranus, 65:38 Ukrainos 70+ bei 46:38 Ukrainos 65+ rinktines. 50+ amžiaus grupėje rungtyniavo Moldovos, Kijevo, Mukačiovo ir Žitomiro veteranai.

Lietuvos komandos ne tik rungtyniavo, susipažino su Kijevo miestu, dabartiniu jo gyvenimu, bendravo su Ukrainos krepšinio senjorais.

Autorius: Alvidas Raškauskas